Klank en meditatie avond: 23 augustus
VOLGEBOEKT. (maar geef je gerust op als reserve)
Beleef een reis door klanken en ervaar een vernieuwende reeks aan innerlijke sensaties.
Van fysieke beweging naar innerlijke stilte.
We beginnen met een korte actieve meditatie om daarmee de weg vrij te maken voor innerlijke rust en diepe ontspanning.
Vervolgens spelen Antoine van Staveren en Seraphim Berger op diverse instrumenten om de reis via de diverse sensaties naar de innerlijke ruimte te bewegen.
Hierbij wordt gebruik gemaakt van instrumenten zoals de djembé, de handpan en klankschalen.
De reis wordt afgesloten met een klankenpalet die resoneert met het hart, dankzij de exclusieve Japanse shakuhachi fluit die wordt bespeeld door Philippe Tjon A Hen.
De shakuhachi is zeer geschikt voor meditatie omdat deze japanse fluit een rustgevende, ademende klank heeft en het bespelen ervan langzame, bewuste ademhaling vereist. Dit bevordert focus, mindfulness en innerlijke rust. De shakuhachi vindt zijn spirituele oorsprong in de Zen-traditie. Luisteren naar de shakuhachi in een kamerconcert is meditatief omdat de klanken stilte, adem en aandacht oproepen. Het helpt je aanwezig te zijn in het moment, zelfs zonder iets ‘actief’ te doen.
Wil je ook deelnemen?
Schrijf je in!
Datum:
Zaterdag 23 augustus.
Tijd:
Aanvang 19:30 uur. Deur open vanaf 19:00 uur.
Locatie:
Instituut EszenzZ – Boeddha Centre
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof.
Kosten:
€20 contant incl. koffie en thee.
Plaatsen:
Totaal 15 deelnemers maximaal. Volgeboekt.
Reserveren:
Via whatsapp (0228 23 50 23) of inschrijfformulier.
Inschrijfformulier klank en meditatie avond

Opleiding - Transformatie Coach Practitioner: 6 september 2025
Zoek je een interessante kortdurende opleiding? Specialiseer je (verder) in coaching omtrent hooggevoeligheid, overspannenheid en burn-out, eetproblemen, een onzeker en negatief zelfbeeld, OCD/dwangproblematiek, identiteitsontwikkeling in het algemeen.
Ben je werkzaam als coach, psycholoog, (alternatief) therapeut, of in een andere vorm van begeleiding in de geestelijke gezondheidszorg?
Zoek je, of vind je het interessant om via een efficiënt gebleken benadering hooggevoelige personen (HSP's) en anderen heel praktisch te gaan begeleiden? Herken je als coach of therapeut zelf hoog sensitieve eigenschappen en lijkt het je een uitdaging om in eerste instantie d.m.v. introspectie zelf met deze methoden aan de slag te gaan?
Op 6 september 2025 starten we met de opleiding Transformatie Coach Practitioner om op basis van nieuwe en eigentijdse methodes Hoog Sensitieve Personen (HSP's) en anderen te begeleiden in de voor hen belemmerende basislasten in het dagelijks bestaan.
Denk hierbij o.a. aan het leren omgaan met externe en interne (zintuiglijke) prikkels en omgevingsfactoren, het ontwikkelen van een stevige basis, loskomen van belemmerende gedachtenstructuren, meditatief zijn tijdens de dagelijkse bezigheden, innerlijke rust en stilte realiseren, effectief communiceren, grenzen gaan herkennen en ook leren aangeven, een passende levenshouding verkrijgen, opmerkzaamheid ontwikkelen en het inzetten van de aanwezige sensitiviteit. Dit alles op een boeiende, groeiende maar ook luchtige wijze!
Aantal deelnemers
Gemiddeld 10-12 personen.
Wanneer?
Start op zaterdag 6 september 2025.
Beschikbaarheid
Er zijn nog plaatsen beschikbaar.
Voor wie?
Therapeuten, psychologen, coaches, counselors, begeleiders of starters met een (toekomstige) eigen praktijk.
Deze opleiding kan een start zijn voor een omscholing. Informeer over de mogelijkheden.
Duur
Ongeveer 2-3 maanden (7 zaterdagen).
Certificaat
Transformatie Coach Practitioner. Deelname landelijk netwerk mogelijk!
Prijs
All-in 1399,00 euro incl. btw.
Inclusief literatuur en map.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie (folder en inschrijfformulier) op onze website of neem even (telefonisch) contact met ons op.
Graag tot ziens!
Instituut EszenzZ
Antoine van Staveren - Seraphim Berger
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof
Tel: 0228 23 50 23

Opleiding - Transformatie Coach Master: 6 september 2025
Zoek je een interessante opleiding? Specialiseer je (verder) in hooggevoeligheid, overspannenheid en burn-out, eetproblemen, een onzeker en negatief zelfbeeld, OCD/dwangproblematiek, identiteitsontwikkeling in het algemeen. Dertien volle praktijkdagen verdeeld over vijf maanden.
Ben je werkzaam als coach, psycholoog, (alternatief) therapeut, of in een andere vorm van begeleiding in de geestelijke gezondheidszorg? Wil je je omscholen of bijscholen?
Vind je het interessant om via een efficiënt gebleken methodiek hooggevoelige personen (HSP's) en andere cliënten uit de genoemde doelgroepen te begeleiden? Herken je als coach of therapeut zelf hoog sensitieve eigenschappen en lijkt het je een uitdaging om in eerste instantie d.m.v. introspectie zelf met deze methoden aan de slag te gaan?
Op 6 september 2025 starten we met de 'opleiding Transformatie Coach Master' om op basis van nieuwe en eigentijdse methodes Hoog Sensitieve Personen (HSP's) en anderen te begeleiden in de voor hen belemmerende lasten in het dagelijks bestaan.
Wat komt er zoal aan bod?
- Effectief leren omgaan met externe en interne (zintuiglijke) prikkels en omgevingsfactoren.
- Het hier-en-nu als thuisbasis realiseren.
- Je innerlijke veilige huis bouwen en bewonen (5 stappen).
- Omgang met emoties en gevoelens.
- Loskomen van belemmerende gedachtenstructuren.
- Effectief leren communiceren.
- Grenzen gaan herkennen en leren aangeven.
- Juiste en gewenste keuzes leren maken.
- Boeddhistische/contemplatieve psychologie.
- Leren werken met het innerlijk hooggevoelig kind.
- Ik-sterkte aanbrengen voor een groeiend zelfvertrouwen.
- Efficiënt kunnen structureren en plannen.
- De innerlijke weg bewandelen van moeten naar mogen.
- Een eigen unieke passende levenshouding vormgeven.
- Bewustwording over het zelf vergroten en versterken.
- Werken met metaforen, tekeningen en verhalen.
- Het leren gebruiken van de sensitiviteit en opmerkingsbegaafdheden
- Zijnskracht (specifiek voor de deelnemers!)
Aantal deelnemers
Gemiddeld 10-12 personen.
Wanneer?
Start op zaterdag 6 september 2025.
Beschikbaarheid
Nog plaatsen beschikbaar.
Voor wie?
Alleen voor therapeuten, psychologen, coaches, counselors, begeleiders of starters van een eigen praktijk.
Informeer over de mogelijkheden.
Duur
Ongeveer 5 maanden (13 zaterdagen).
Diploma
Transformatie Coach Master. Deelname landelijk netwerk mogelijk!
Prijs
All-in 2799,00 euro incl. btw.
Inclusief literatuur en map.
10 % extra vroegboekkorting in april en mei!
Meer informatie
Kijk voor meer informatie en inschrijfformulier op onze website of neem even (telefonisch) contact met ons op.
Graag tot ziens!
Instituut EszenzZ
Antoine van Staveren - Seraphim Berger
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof
Tel: 0228 23 50 23

Workshop - Zentherapie - tweedaagse: 25 okt en 15 nov 2025
Zentherapie is een hulpverleningsvorm die is ontstaan door psychotherapeuten die een brug wilden slaan tussen de Zen-boeddhistische levensstijl en de westerse benaderingswijze van psychische problemen en/of ziekten. Hierbij is getracht om de uitgangspunten van het zenboeddhisme te respecteren en te gebruiken bij het leren reduceren van geestelijk lijden.
Psychotherapie houdt zich hoofdzakelijk bezig met aanpassing. De cliënt dient vermogens te ontwikkelen en/of te verwerven, waardoor hij zich beter kan aanpassen aan de gegeven omstandigheden. De Zentherapie echter houdt zich bezig met bevrijding. De cliënt dient vermogens te ontwikkelen en/of te verwerven, waardoor hij kan onthechten van gevormde conditioneringen. Dat kan natuurlijk op vele manieren. Binnen deze workshop richten we ons op de bevrijding van mogelijke pijnen nadat we de identiteit hebben versterkt zodat we de pijnen ook kunnen dragen.
Door in diep contact te gaan met het NU, kunnen energieverschuivingen optreden, die zowel door de cliënt als door de therapeut worden ervaren. De therapeut en de cliënt zijn hierin één. Doordat het energetisch systeem (fysiek, emotioneel, mentaal en spiritueel) de tendens heeft om zich te zuiveren van alles wat niet verwerkt is, komen gemakkelijk allerlei ervaringen, die met name te maken hebben met niet-eigen energie, aan het licht.
Rationele vraagstellingen zijn niet aan de orde tijdens de Zentherapie. Het gaat niet om het waarom, het nut, het doel, wie of wat. Als begeleider/therapeut letten we erop dat we de cliënt telkens terugbrengen naar het ervaren van gevoelens, i.p.v. in de te gaan op de vraagstukken die het denken kan aanreiken. Het gaat om het in het hier-en-nu trekken van pijnlichamen door ze aandacht te geven en het te benoemen, te beleven, het ‘af te voelen’. Het te ervaren tot de lading sterk is gereduceerd of helemaal is verdwenen. De manier waarop dat gebeurt is altijd in het NU, terwijl de therapeut als zowel de cliënt dicht tegenover elkaar in een continue diep starende verbinding zitten. De cliënt wordt hierin effectief door de therapeut gesteund en begeleid. Zowel in het versterken van de identiteit als in het beleven van pijnstukken. Een heel andere werkwijze dan de meesten gewend zijn. Uiteraard is er veel meer te benoemen, dat wordt verder verduidelijkt tijdens deze dagen.
Deze werkwijze binnen de Zentherapie is een effectieve manier voor verwerking van (oud) zeer en is een directe werkvorm. Daardoor is het merendeels een kortdurende toepassing in de individuele begeleiding. Het is mede geschikt voor diegenen die werken binnen de regressietherapie en hypnotherapie. Ook zorgt het werk voor een versterking van de identiteit (Ik-sterkte) wat natuurlijk weer doorwerkt in het dagelijks functioneren. In deze tweedaagse zullen beide aspecten uitvoerig aan bod komen en worden geoefend zodat het later kan worden toegepast in de eigen praktijk.
Exclusief in Nederland!
Aantal deelnemers
Maximaal 12 personen.
Beschikbaarheid
Nog plaatsen beschikbaar.
Voor wie?
Hsp begeleiders/professionals, (psycho) therapeuten, regressietherapeuten, hypnotherapeuten, psychologen, coaches.
Wanneer?
25 oktober en 15 november 2025 (tweedaagse).
Tijd
10.00-17.00 uur.
Kosten
299,00 euro voor 2 dagen inclusief koffie en thee.
Neem zelf je lunch mee. Er is ook een snackbar naast ons, die broodjes verkoopt.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie of het inschrijfformulier op onze website of neem even telefonisch contact met ons op.
Graag tot ziens!
Instituut EszenzZ
Antoine van Staveren - Seraphim Berger
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof
Tel: 0228 23 50 23

Workshop - Het pad van moeten en niet mogen, naar mogen en niet hoeven: 29 november 2025
Veel mensen, en met name Hoog Sensitieve Personen, herkennen een afkeer van het werkwoord ‘moeten’.
Wanneer we merendeels doorlopend het gevoel hebben te ‘moeten’ kunnen er klachten ontstaan zoals:
• Stress, (over)spanning, burn-out
• Somberheid, neerslachtigheid, zwaarmoedigheid, depressiviteit
• Moeheid
• Een teruggetrokken bestaan leiden, afzondering, uitstelgedrag
• Slaapproblemen (uitstellen van slaap en niet kunnen opstaan)
• Verslavingen
Wanneer we meer het gevoel hebben te ‘mogen’ kunnen er voordelen ontstaan zoals:
• Meer ontspanning
• Gevoel van rust en vrijheid
• Gevoel van vreugde en plezier
• Hier en nu belevingen
• Wens om te mediteren, naar binnen te keren
• Vertrouwen in de levenssituaties
• Gevoel van innerlijke kracht
• Grenzen aangeven
Dankzij deze praktische techniek beleeft men dat wat de grote innerlijke wens is. Dat is rust en vrijheid!
Deze ervaring kan voor belangrijke verschuivingen zorgen binnen het therapeutisch proces zodat ook meer rust en vrijheid in het dagelijks leven gevoelsmatig wordt geïntegreerd.
Een must voor jouw hooggevoelige cliënten.
Aantal deelnemers
Gemiddeld 10-12 personen.
Wanneer?
Zaterdag 29 november 2025.
Beschikbaarheid
Nog plaatsen beschikbaar.
Voor wie?
Alleen voor therapeuten, psychologen, coaches, counselors, begeleiders of starters van een (toekomstige) eigen praktijk.
Informeer over de mogelijkheden.
Tijd
10:00-16:00 uur.
Certificaat
Deelname certificaat.
Prijs
All-in 159,00 euro incl. btw.
Inclusief reader en certificaat.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie en inschrijfformulier op onze website of neem even (telefonisch) contact met ons op.
Graag tot ziens!
Instituut EszenzZ
Antoine van Staveren - Seraphim Berger
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof
Tel: 0228 23 50 23

Workshop - Luisteren naar het innerlijk kind: 13 december 2025
De eendaagse workshop ‘Luisteren naar het innerlijk kind’ is bedoeld voor professionals die werkzaam zijn met Hoog Sensitieve Personen en voor diegenen die werken met het innerlijk kind, eetstoornissen, sociale angsten, dwanghandelingen, CPTSS, burn-outklachten en met identiteitsproblemen. Denk hierbij aan mensen die kampen met een negatief zelfbeeld en weinig zelfvertrouwen.
Het boek ‘Ik (h)erken dat ik hooggevoelig ben’ (IHDIHB) met 89 illustraties is de tool waarmee wordt gewerkt. De cursist leert aan de hand van aangeboden vraagstellingen de cliënt te begeleiden in het zo mogelijk direct ervaren en doorvoelen van de aanwezige last naar een innerlijke kracht. Dat kan een effectieve bijdrage leveren binnen het algehele therapieproces waarbij de aandacht met name op de identiteitsontwikkeling is gericht. Het boek is daarmee toepasbaar op verschillende processen binnen het therapeutisch werk.
Aantal deelnemers
Gemiddeld 10-12 personen.
Beschikbaarheid
Er zijn nog plaatsen beschikbaar.
Voor wie?
Alleen voor therapeuten, psychologen, coaches, counselors, begeleiders of starters van een eigen (toekomstige) praktijk.
Informeer over de mogelijkheden.
Wanneer?
Zaterdag 13 december 2025.
Tijd
10:00-16:30 uur.
Certificaat
Deelname certificaat.
Prijs
All-in 169,00 euro incl. btw.
Inclusief gratis boek en reader.
Meer informatie
Kijk voor meer informatie en inschrijfformulier op onze website of neem even (telefonisch) contact met ons op.
Graag tot ziens!
Instituut EszenzZ
Antoine van Staveren - Seraphim Berger
Dorpsstraat 84-86
1693 AH Wervershoof
Tel: 0228 23 50 23